Obdobie tehotenstva i materstva je v živote každej ženy skutočne jedinečné. V tele dochádza vplyvom hormónov k veľkým premenám na fyzickej i psychickej úrovni.

Cvičenie Gravi Fit kombinuje techniky na harmonizáciu tela aj mysle.

Cvičenia sú zamerané na aktiváciu a relaxáciu panvového dna, nácvik pokojného dýchania, aktiváciu hlbokého stabilizačného systému, posilňovanie prsných svalov. Súčasťou sú cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, mobilizácia chrbtice, relaxačné a strečingové cvičenia.  Cviky majú pozitívny vplyv na tlak krvi aj správne držanie tela, zvyšujú a udržiavajú pružnosť svalov, no predovšetkým prispievajú k zdraviu a psychickej pohode ženy.

U tehuliek pomáha cvičenie predchádzať ťažkostiam, ako preťažený chrbát, bolesti v krížoch, opuchy nôh, či kŕčové žily. Zároveň cvičenie podporuje prípravu tela na pokojný a rýchly pôrod s kratšou popôrodnou regeneráciou.

Cvičenie po pôrode je zamerané na regeneráciu preťažených svalov, ktoré sú unavené z nosenia bábätka, z dojčenia či z nesprávneho držania tela. Pravidelným cvičením dochádza k zmierneniu diastázy brušného svalstva a spevneniu partií oslabených tehotenstvom a pôrodom.

Súčasťou lekcií sú vizualizačné a harmonizačné techniky, ktoré podporujú navodenie psychickej pohody, odstránenie stresových blokov, ktoré môžu byť príčinou rôznych zdravotných ťažkostí. U tehuliek sa zameriavame predovšetkým na podporu správneho uloženia placenty a polohy bábätka v brušku pre pôrod, u mamičiek harmonizujeme činnosť hormónov a prsných žliaz.

Teší sa na Vás Silvia – dula a lektorka kurzu Pokojný pôrod (www.balancedlife.sk).

AKTUÁLNY ROZVRH S CENNÍKOM NÁJDETE TU >>>