Inštruktorka Pilatesu

Ako mnoho profesionálnych trénerov aj Renáta má veľa skúseností v profesionálnom športe.
Už v detstve začala s gymnastikou a vo veku 10 rokov začala trénovať judo v Slovan –Patrónka, kde sa jej od začiatku veľmi darilo a ako 21-ročná získala titul – majsterka ČSSR v jude žien.
Popri materských povinnostiach v športových aktivitách pokračovala
/aerobic, kick box aerobic, maratóny a pod./.
Postupne sa vyškolila ako aerobic tréner III tr., kick box aerobic.

Pilatesové skúsenosti má od r. 2004.
Absolvovala štúdium v Pilates-academy Praha u Renata Sabongui/certif. tréner od Rona Fletchera USA/, kde získala certifikát – Inštruktor pohybovej metódy I.II.III a Fletcher Towelwork.
Bohaté skúsenosti získava od rôznych známych trénerov po celom svete, s ktorými sa osobne stretáva na Pilatesových školeniach, kurzoch a workshopoch ako napr. Lolita San Miquel, Kathy Corey, Kyria Sabin, Mari Winsor, Michael King.
Je členkou PMA-pilates method alianz-USA a zúčastňuje sa rôznych školení a pilatesových konferencii po celej Európe.

Motto: “Majster je ten, kto vstane, aj keď už nemôže.”

Inštruktorka jogy

Od mala sa venovala pohybu – svojmu milovanému tancu. Po skončení FTVŠ UK sa jej stal hlavnou pracovnou náplňou. Joge sa naplno začala venovať až po narodení druhého dieťaťa, i keď sa s ňou stretla už v útlom detstve, keďže jej starý otec bol učiteľom jogy, ktorému chodila na hodiny. Okrem hatha jogy tiež navštevovala hodiny flow, vinyasa a Iyengar. Od strednej školy ju zaujímali veci medzi nebom a zemou.  Jogou si dala do poriadku astmu. Po tréningoch často unavené telo pomohla skľudniť a uvolniť práve joga.

Na hodinách ponúkam viaceré varianty, aby si zacvičil aj pokročilý, ako aj začiatočník. Budeme sa snažiť o plynulé pohyby, pri ktorých nás bude viesť náš dych, aby energia mohla našim telom voľne prúdiť a dostať tak telo s dušu do harmónie. Nezabudneme sa však venovať aj precíznemu prevedeniu  pozícii.

Inštruktorka pohybovej prípravy detí

Som maminou dvoch detí a materstvo a práca s deťmi ma vždy napĺňala. Vidím v nej absolútny zmysel a som názoru, že starostlivosťou, trpezlivosťou, prístupom a vhodnými podnetmi vieme ovplyvniť nielen zdravie, spokojnosť, ale aj celkové prospievanie dieťatka v súlade s jeho psychomotorickym vývojom.To všetko následne ovplyvňuje nielen jeho fungovanie v rámci rodiny, ale aj jeho ďalšiu socializáciu.
Moja túžba venovať sa deťom ma priviedla k štúdiu v Inštitúte vzdelávania Evy Kiedroňovej v Prahe a toho času sa ako  ” Inštruktor kreatívnych programov a cvičení rodičov s deťmi” zameriavam najmä na správnu manipuláciu s dieťatkom a jeho starostlivosť do jedného roka , ale tiež kreatívne programy pre deti do 6 rokov v súlade s ich psychomotorickým vývojom a voľnočasovým aktivitám pre rodičov s deťmi. Prácu s detičkami napĺňam aj vo vodnom prostredí ako “Inštruktor plávania novorodencov a detí do troch rokov”.
Som  nesmierne vďačná Spoločne rásť o.z. za vytvorenie unikátneho priestoru s cieľom podporovať a realizovať aktivity nielen pre deti , ale aj rodičov.
Ďakujem za možnosť realizovať to, čo ma baví a napĺňa ma.Teším sa na Vás i Vaše detičky na spoločných hodinách.

Inštruktorka pohybovej prípravy detí

Ako študentke Fakulty telesnej výchovy a športu a Pedagogickej Fakulty Univerzity Komenského, patrí moje srdce športu a taktiež aj deťom. Študujem odbor učiteľstvo telesnej výchovy a anglického jazyka. Stále sa aktívne venujem športu, a to atletike. Trénujem v Atletickom Klube AC Malacky. K srdcu mi prirástla disciplína hod diskom, v ktorej som viacnásobnou vicemajsterkou Slovenska a taktiež od roku 2015 tvorím súčasť Slovenskej reprezentácie.

Mám za sebou prvý rok v úlohe trénerky detí. Venujem sa všeobecnej príprave pre dobrý štart v každom športe. Mojím cieľom je u každého zistiť, aké má predpoklady, aké sú jeho prednosti, ale aj nájsť a zdokonaliť slabšie stránky. V práci s deťmi je mojím cieľom, aby získali vzťah k športu, správne návyky a aby boli dobre pripravené nielen pre každé športové odvetvie, ale aj celkovo do života, pretože šport zohráva veľkú úlohu v našom zdraví.

Je dôležité aby deti už v rannom veku postupne získavali flexibilitu, učili sa správne dýchať a tým aj posilňovať svoje telo. No na mojich tréningoch deti neposilňujú len telo, ale keďže som budúcou učiteľkou angličtiny, deti musia zapájať aj hlavu pri rôznych hrách v angličtine.

Montessori v pohybe a kurz šatkovania

Som matkou troch detí a spolu s nimi rastiem. Široký záber záujmu mi dáva možnosť vnímať a tešiť sa z hodnoty súvislostí: absolvovovala som kurz duly usporiadaný občianskym združením Slovenské duly, montessori kurzy u pani Štarkovej, kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný I. a II. u manželov Kopřivovcov, základný kurz poradkyne nosenia Die Trageschule, základný modul BabySoma® (vývin pohybu v prvom roku života) a trojročné štúdium Waldorfskej pedagogiky pre základné školy. V rokoch 2014/2015 som učila v lesných škôlkach s montessori a waldorfskými prvkami.
V tejto chvíli si uživám materskú dovolenku s najmladšou dcérou a popri tom vediem montessori kluby, lesný krúžok a kružok modelovania z včelieho vosku a hry na flautu.
Vedeniu montessori klubov sa venujem od roku 2013, od roku 2015 so základňou v Jakubove, ako Montessori s Ivkou.
Postupne som si vyvinula Koncept ticha, ktoré vnímam ako najdôležiteší prvok pripraveného prostredia, aby prinieslo dieťaťu realizáciu jeho vývojových úloh a nám, ich sprievodcom, hlbšie poznanie svojho dieťaťa.
Ďakujem občianskemu združeniu Spoločne rásť za vytvorenie priestoru a za prizvanie k spolupráci.

Inštruktorka jogy

Joge sa venujem niekoľko rokov. Kurz inštruktora som absolvovala v akreditovanom štúdiu YOGO v Bratislave, s ukončením Inštruktora Power jogy I.kvalifikačného stupňa.

Jogu vnímam ako dokonalý prostriedok na zlepšenie kvality života, pretože je komplexná, venuje sa precvičeniu celého tela a prináša so sebou aj psychickú pohodu.

Verím, že vás lekcie so mnou posunú bližšie k vnútornej spokojnosti.

Masáže bábätiek IAIM

Som mamina dvoch detí,  už dospelých dcér a babička na plný úväzok J dva a pol ročnej vnučky Kiary. Bola som pri jej narodení a slovami neviem popísať, aké to bolo krásne. Zo Srdca ďakujem svojej dcére za ten dar. Kiarka je mojim veľkým učiteľom.

„Psychológ Abraham Maslow popísal dva druhy potrieb, ktoré všetci máme: potreby z nedostatku a potreby k rastu. Potreby z nedostatku pramenia z nedostatku niečoho zásadného; potreby k rastu sú ony vyššie výzvy – urobiť niečo pre ostatných, uvedomiť si svoj najväčší potenciál  ako prispieť k blahobytu ľudstva. Moja práca s deťmi a rodičmi pramení z nedostatku oboch z nich.“ Tieto slová patria zakladateľke asociácie IAIM Vimale McClure, vystihujú však presne moje pocity, keď som začala s prácou inštruktorky kojeneckých masáži. Ako dieťaťu mi chýbalo objatie, láskyplný dotyk, pohladenie…. Ako maminke mi chýbal kontakt s ostatnými maminkami, nebol žiaden priestor pre stretnutia rodičov s detičkami.

Pred viac ako siedmimi rokmi som si začala uvedomovať, že v mojom živote môžem urobiť oveľa viac pre niekoho iného ako len sedieť za počítačom a „vyrábať nezmyselné papiere“. Všetko to začalo jogou.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že najviac zmien v živote človeka začína zmenou samého seba, pochopením a poznaním.  Presne tak ma zasiahla joga – začala som upratovať v SEBE. Denne kráčam touto životnou cestou, snažím sa byť sama sebou, robiť všetko najlepšie ako viem a s láskou.  Prvá veľká zásadná zmena prišla, keď som opustila stabilné zamestnanie a vykročila do neznáma. Neľutujem, našla som  to, čo ma robí šťastnou a spokojnou. Verím, že to čo robím je skvelá práca a svoju prácu milujem z celého svojho Srdca. Som profesionálna masérka, učiteľka jogy a inštruktorka kojeneckých masáží pod záštitou medzinárodnej asociácie IAIM, ktorá poskytuje ako pre rodičov tak profesionálov informácie a odborné znalosti o prospešnosti kojeneckých masáží od roku 1992 vo viac ako 70 krajinách sveta. Spolupracujem ako dobrovoľníčka s organizáciami pre mentálne znevýhodnených – Vstúpte n.o. a Williamsov syndróm Slovensko. Moja práca je mojim koníčkom, milujem ju a budem sa snažiť Vám odovzdať zo seba to najlepšie čo vo mne je.

Inštruktorka Jumping, hoopingfit, trx-závesný systém body+core, totalbodywork Lvl1+Lvl2, fitness tréner I.stupňa, zakladateľka fitNjump. Od 5rokov navštevovala ZUŠ Stupava-tanečný krúžok, neskôr mažoretky, tanečný súbor Saltatrix v Malackách, ďalšie 4 roky navštevovala tanečnú školu Street Dance Academy v Bratislave.

Vyštudovala konzervatorium- hudobno dramatický odbor, kde tanečnými štýlmi prešla od baletu, cez ľudovy tanec, moderný tanec až po step. Popri štúdiu na strednej škole sa začala viac venovať a zaujímať o posilňovacie cvičenia.

Motto: Keď nevládzes, pridaj!?

lektorka Gravid Yogy 

Ako dula, inštruktorka jogy a laktačná poradkyňa – sa venuje tehotným a podpore budúcich a čerstvých rodičov. Chce, aby mali ženy možnosť zažiť čo najpríjemnejší pôrod a pohodové začiatky svojej novej rodiny. Saši prirástlo k srdcu vzťahové rodičovstvo a vnímavý prístup vo výchove, meditatívna yin joga, a kraniosakrálna terapia – či už v tehotenstve, popôrodnom období, alebo kedykoľvek, keď treba niečo „riešiť“. Môžete ju stretnúť aj vo viacerých občianskych združeniach, je zakladateľkou projektu Cesta rodiča a pôsobí v Bratislave a Malackách.

Martina Užíková

Inštruktorka Chi-kungu, Meditácií a Vedomého vnímania tela

Life a body kouč, faciliátor kraniosakrálnej terapie, individuálna celostná práca s klientom, vzdelávanie, skupinové a individuálne cvičenia spájajúce východné a západné techniky.

Zdravie je pre mňa určitým stavom mysle, chápaním seba a udalostí, ktorých súčasťou sa stávame.

Študovala som vedu (biológiu), prácou vo farmaceutických firmách som spoznávala ako zdravie chápe oficiálny zdravotný systém. Posledných desať rokov som prešla rôznymi terapeutickými výcvikmi západného i východného chápania, so zameraním na telo, na pohyb, na architektúru nášho vnútorného sveta. Sú to rôzne uhly pohľadov, filtre zachytávajúce určitú zákonitosť. Premieňať ich na chápanie vnímaním a verifikáciou vo vlastnom živote, je dobrodružná cesta, po ktorej kráčam rada.

 Súčasťou tejto cesty je pre mňa bytie pohybom, na jednej strane v horách (lezenie, bike, skialp) na druhej strane kdekoľvek – chikung, joga, tanec…