Obdobie tehotenstva i materstva je v živote každej ženy skutočne jedinečné. V tele dochádza vplyvom hormónov k veľkým premenám na fyzickej i psychickej úrovni.
Cvičenie pod vedením certifikovanej trénerky s 10 ročnou praxou.
Cvičenie je vhodné pre všetky tehuľky, ktoré nemajú rizikové tehotenstvo a ideálne obdobie je v druhom trimestri tehotenstva (samozrejme záleží aj od pohybovej aktivity a kondície pred otehotnením ). Druhý trimester je z hľadiska cvičenia najideálnejším obdobím. Mamičky už zvyčajne netrápia ranné nevoľnosti a zároveň ešte nie sú príliš obmedzované rastúcim bruškom.
Cieľom pravidelného cvičenia v druhom trimestri je najmä udržiavanie kondície. Dôraz by sa mal klásť na tréning chrbtových a prsných svalov, ale tiež svalov sedacích. Sedacie svaly totiž začínajú postupne ochabovať a obaľujú sa tukom. Prsia sa vďaka hormonálnej aktivite začínajú zväčšovať, čo kladie zvýšené nároky na chrbtové svaly. Rovnako tak aj rastúce bruško. Ťažisko tehotnej ženy sa presúva viac dopredu a dochádza k väčšiemu zaťaženiu bedrovej chrbtice. Preto je na mieste nácvik správneho držania tela.
Rovnako dôležité je aj dýchanie. Zväčšujúca sa maternica totiž vytláča bránicu nahor, čím dochádza k obmedzeniu vitálnej kapacity pľúc. Dych je tak plytší a tehotné ženy môžu najmä ku koncu tehotenstva pociťovať aj stavy dušnosti. Z tohto dôvodu je potrebné sa venovať aj dychovým cvičeniam.
Pri cvičeniach sa využívajú rôzne cvičebné pomôcky vhodné na cvičenie pre tehotné.
Cvičenie po pôrode je zamerané na regeneráciu preťažených svalov, ktoré sú unavené z nosenia bábätka, z dojčenia či z nesprávneho držania tela. Pravidelným cvičením dochádza k zmierneniu diastázy brušného svalstva a spevneniu partií oslabených tehotenstvom a pôrodom.